FAQ

 • Kas ir intelekts?
  Intelekts ir garīgās spējas risināt jaunas vai sarežģītas situācijas, spēja mācīties no pieredzes, spēja adaptēties, spēja pareizi noteikt būtiskas saites un attiecības, kas palīdz mums risināt jaunas problēmas un orientēt sevi notiekošās situācijās. Tas ir iespējams svarīgākās un noteikti visvairāk pētītās no visām mūsdienu psiholoģijas atzītajām spējām. Intelekta koeficients, IQ, ir intelekta mērīšanas veids.
 • Kas ir intelekta koeficients (IQ)?
  Intelekta koeficients (IQ) ir skaitlis, kas apraksta personas intelektu attiecībā pret pārējiem iedzīvotājiem.
 • Kas ir vidējais IQ?
  IQ diapazonā no 90 līdz 110, kas piemīt aptuveni 50% iedzīvotāju, tiek uzskatīts par vidējo IQ.
 • Kādi pastāv intelekta līmeņi?
  1. virs 140: Ģēnija intelekts – absolūtas īpašības radošai darbībai, apzīmē attīstības virzienu pārējiem (0,2%)
  2. līdz 140 Izcili augsta līmeņa intelekts – izcilas īpašības radošai darbībai, lieliski vadītāji vai speciālisti (2,8%)
  3. līdz 130 Intelekts būtiski virs vidējā līmeņa – viegli apgūst universitātes līmeņa mācību programmu, spēj sasniegt izcilus rezultātus radošajā vai vadošajā darbībā (6%)
  4. līdz 120 Intelekts virs vidējā līmeņa – apgūst universitātes līmeņa mācību programmu, ar labu darba ētiku, var iegūt ļoti labu darbu (12%)
  5. līdz 110 Augsts vidējais intelekts – apgūst universitātes līmeņa mācību programmu ar grūtībām. Ar neatlaidību un smagu darbu persona šajā līmenī var sasniegt iepriekšējās kategorijas sociālo klasifikāciju (25%)
  6. līdz 100 Vidējais intelekts – spēj nolikt vidusskolas eksāmenus, ieņem vidējā līmeņa darba amatu (25%)
  7. līdz 90 Intelekts nedaudz zem vidējā līmeņa – var apgūt pamatizglītības mācību programmu un labi strādā fiziski (10%)
  8. līdz 80 Zema intelekta robežlīnija – apgūst pamatizglītības programmu ar grūtībām, sekmīgi mācās speciālā skolā (10%)
  9. līdz 70 Debilitāte, zems intelekts – ar labu vadību pabeidz speciālo skolu (6,8%)
  10. līdz 50 Idiotija, zema intelekta vidējais līmenis – nav apmācāms, taču adoptē patstāvības iemaņas (2%)
  11. līdz 20 Imbecilitāte, īpaši zems intelekts – neapmācāms un netrenējams (0,2%)
 • Kāpēc šis IQ tests ir labāks par citiem IQ testiem?
  Jo, pateicoties daudzām jau iepriekš notestētām personām, tas spēj daudz precīzāk noteikt IQ salīdzinājumā ar citiem IQ testiem.